Návěsy

Náš truckservis si vám díky své dlouholeté praxi v oboru dovoluje nabídnout komplexní služby v oblasti servisu návěsů a přívěsů všech značek. Nabízíme vám opravy a údržbu návěsů a přívěsů a především následující činnosti:

servisní prohlídky

Servisní prohlídky
Při dodržování pravidelných půl ročních a ročních servisních prohlídek, garantuje značka Schmitz záruku na ložiska kol do 1 milionu najetých kilometrů. Přestože u ostatních značek nejsou prohlídky podmíněny výrobcem, doporučujeme dodržovat roční interval za účel prodloužení životnosti návěsu a jako prevenci následných nákladných oprav.

diagnostika

Diagnostika
V našem servise jsou pro odhalování závad používány diagnostiky Wabco a Knorr, které disponují nejnovějším hardwarem s pravidelně aktualizovaným softwarem. Obsluhu diagnostiky mohou provádět pouze pravidelně školení pracovníci.

geometrie

Geometrie
Elektronický přístroj s radiovým přenosem dat TA II B-PC firmy JOSAM provádí geometrii na všech 3 nápravách návěsů, vleků nebo jiných přípojných vozidel. Geometrii doporučujeme seřídit 1x ročně, čímž předejdete vysokému opotřebení pneumatik a navyšování spotřeby pohonných hmot. Náklady na geometrii jsou v porovnání s nákupem nových 6 pneumatik minimální. Samotná kontrola a seřízení geometrie trvá cca 2 hodiny.

opravy návěsových plachet

Opravy návěsových plachet
Poničenou plachtu vám rádi odborně opravíme. Provádíme opravy, svařování a scelování autoplachet horkým vzduchem, výměny kovových ok, upevňovacích třmenů, napínacích přesek, celních řemínků a lanek.

stk

STK
Příprava vašeho návěsu i vozidla na STK je zajištěna naším kvalifikovaným mechanikem včetně prohlídky podvozku. Díky našim zkušenostem s přípravou návěsu a provedením pravidelné technické kontroly se vyhnete nepříjemnostem a finančním nákladům spojených s opakováním technické kontroly. Případné zjištěné závady odborně odstraníme, čímž se výrazně zvýší vaše bezpečnost. Zajistíme za vás termín a potřebné administrativní úkony. 

sladění návěsů

Sladění návěsů
Sladění brzdného účinku tahače a návěsu. Pro přesný výsledek sladění musí být návěs plně naložen a mít najeto minimálně 15 000 km po výměně brzdových destiček. Doba kontroly a údržby je cca 2 hodiny.

certifikace návěsů

Certifikace návěsu
Prodloužení certifikátu zajištění nákladu (pouze pro návěsy značky Schmitz). Potvrzení o prodloužení certifikátů se zaznamenává do servisní knížky návěsu. Tato certifikace je vyžadována například v Německu na nakládce zboží.

Servis FRIGO návěsů více informací zde.